Choď na obsah Choď na menu
 


Neoficialné hodnosti

8. 5. 2009

Neoficiálne pozície

Ninjovia majú okrem oficiálnych hodností aj neoficiálne pozície. Patria sem ninjovia, ktorí majú špeciálne úlohy, ako napríklad liečiteľskí ninjovia, ktorých úlohou je uzdravovať zranených ninjov alebo ANBU – jednotka, ktorá sa špecializuje na ochranu Hokageho a priame vraždy. Tu sa pozrieme na pár hlavných pozícii.

 

ANBU

ANBU

ANBU znamená “temná strana” a jedná sa o extrémne silných ninjov, ktorí pracujú pod velením Kageho. Väčšinou podnikajú útoky na ostatné dediny a páchajú atentáty a vraždy. Veľmi dobre poznajú ľudské telo a teda ľahko spôsobia napríklad paralýzu. Majú na sebe masky zvierat, aby utajili svoju podobu, a aby sa odlíšili od ostatných ninjov a pracujú väčšinou v skupinách po štyroch až piatich.

Ešte existuje ďalšia podskupina ANBU, ktorí sú nazývaní ako Lovci ninjov. Tí sa sústredia na vyhľadávanie hľadaných ninjov (viď nižšie). Po tom, čo hľadaného ninju nájdu, musia ho okamžite usmrtiť a postarať sa o jeho telo hneď na mieste, pretože môže obsahovať rôzne tajné informácie, napríklad týkajúce sa jeho dediny.

Člen ANBU Ne

Okrem toho je aj špeciálna ANBU “Ne” organizácia, čo je organizácia pod velením Danzoua a znamená to “jadro” alebo “koreň”. Danzou sa kedysi tiež uchádzal o miesto Tretieho Hokageho, ale nakoniec toto miesto dostal Sarutobi. Jeho ANBU skupina je zaujímavá tým, že neuchovávajú žiadne city či emócie, nemajú minulosť ani budúcnosť a slúžia iba ako nástroje. Sú to skvelí bojovníci, pretože im nerobí problém zabiť či zradiť tímového partnera.

Densetsu no Sannin

Jiraiya - žabý Sanin

Densetsu no Sannin v preklade znamená “traja legendárny ninjovia”. Tento titul získali študenti Tretieho Hokageho (Jiraiya, Tsunade, Orochimaru) po tom, čo dokázali prežiť a oponovať útoky prvého Hokageho. Sú to extrémne nadaní ninjovia, ktorí však väčšinou žijú mimo dedinu. Jedinou výnimkou je Tsunade, ktorá sa stala Piatou Hokage, po tom čo Orochimaru zabil Tretieho Hokageho. Každý z týchto ninjov dokáže vyvolať šéfa z privolávacích zvierat. Teda napríklad Jiraiya dokáže privolať žabieho bossa Gamabuntu, Orochimaru úžasného hada Mandu a Tsunade obrovského slimáka Katsuyu. V súčastnosti majú všetci traja vyše päťdesiat rokov a zhodou okolností každý trénuje jedného člena Tímu 7 (Tsunade trénuje Sakuru, Naruta trénuje Jiraiya a Sasukeho zas Orochimaru).

Vojenská polícia v Listovej dedine

Sasukeho otec - Fugaku

Vojenská polícia v Listovej dedine, ktorá dozerá hlavne na práva a ľudí v tejto dedine. Ich právomoc je v dedine skoro neobmedzená, ale rešpektujú ANBU a nesmú zasahovať na miesta pod priamym dozorom Hokageho. Táto organizácia bola založená klanom Uchiha a teda aj väčšina jej členov bola z Uchiha klanu. Sen Uchiha Sasukeho bol kedysi tiež stať sa členom tejto polície rovnako ako jeho otec, no potom bol ich klan vyvraždený a Sasuke zmenil svoj sen a v polícii nezostal ani jeden Uchiha.

Liečiteľskí ninjovia

Medický ninja Kusushi

Liečiteľskí ninjovia sú ninjovia, ktorí uzdravujú ostatných, a to buď priamo na misiách, alebo napríklad v nemocnici Listovej dediny. Stať sa medikom vyžaduje veľký intelekt a skvelú schopnosť ovládať a kontrolovať svoju chakru. Tsunade raz dala požiadavku, aby bol v každom tíme aspoň jeden liečiteľský ninja, nakoniec sa to síce nepodarilo, ale Tsunade sa napriek tomu, že vycvičiť medického ninju je veľmi ťažké, snaží, aby ich bolo čo najviac. V seriáli sme sa mohli okrem spomínanej Tsunade ešte stretnúť s jej skvelou študentkou Sakurou, alebo Yakushi Kabutom, ktorý slúži Orochimaruovi uzdravovať jeho pokusné objekty, aby ich mohol neskôr znovu použiť.

Hľadaní ninjovia

Kisame - hľadaný ninja z mlžnej dedinyHľadaní ninjovia sú väčšinou veľmi silní ninjovia, ktorí utiekli zo svojej dediny. Takíto ninjovia majú byť čo najskôr nájdení Lovcami, ktorí majú zlikvidovať ich telo, aby neprezradili informácie o svojej dedine iným dedinám. Medzi týchto ninjov patrí napríklad Momochi Zabuza, Orochimaru, alebo napríklad úplne celá organizácia Akatsuki, ktorej členovia si na náznak toho preškrtli znak svojej dediny na čelenke. Uchiha Sasuke, ktorý utiekol do Zvukovej dediny je tiež hľadaný ninja, napriek tomu že je len genin.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.