Choď na obsah Choď na menu
 


čo je Naruto

8. 5. 2009

Čo je Naruto?

Naruto je dielom Kishimota Masashiho. Vychádza ako anime a manga a počet častí anime už presiahlo 300 častí + 4 filmy a stále vychádzajú ďalšie. Prvá séria Naruta končí na 220. časti a začína nová – Naruto Shippuuden.

Originálny príbeh Naruta (podľa mangy) končí niekde okolo 135. časti. Odtiaľ až do 220. časti sú takzvané fillery, ktoré nemajú vplyv na nasledujúci diel a sú tam len preto, aby mali tvorcovia mangy dosť času na vytvorenie ďalších častí.

O čo tam ide?

Hlavným hrdinom seriálu je Uzumaki Naruto zo Skrytej Listovej dediny. Naruto nemá rodičov, a akoby to nestačilo, všetci v jeho dedine sa ho stránia. Prečo? Môže za to incident, ktorý sa stal pred dvanástimi rokmi.

Pred dvanástimi rokmi prišiel do Skrytej Listovej dediny (Konoha) Kyuubi. Ninjovia si dedinu bránili ako len mohli, no Kyuubi mal prevahu. Potom predstúpil Štvrtý Hokage a zapečatil Kyuubiho do novorodenca Naruta. Na následky tejto zapečaťovacej techniky však zomrel a jeho miesto zaujal predošlí (Tretí) Hokage. Ten vydal vyhlásenie, že nikto nesmie hovoriť o tom incidente a nikto sa nesmie dozvedieť, čo sa stalo (ani Naruto).

Štvrtý Hokage chcel, aby bol Naruto považovaný za hrdinu, ktorý vo svojom tele udržal obrovského démona. No nebolo tomu tak a ľudia sa mu radšej vyhýbali. Videli v ňom len tú líšku, ktorá im ničila dedinu a báli sa ho. Naruto často robil hlúposti, aby si ho ľudia všímali. V škole bol považovaný za hlupáka, ktorý nezvládne ani tie najjednoduchšie techniky.

Naruto však nakoniec za netradičných okolností spraví skúšku a stane sa ninjom. Keďže ninjovia bývajú v skupinách po troch, k Narutovi ešte pridelili Haruno Sakuru, Uchiha Sasukeho a učiteľa Hatake Kakashiho.

Sasuke, rovnako ako Naruto, nemá rodičov. Sasuke bol vždy veľmi obľúbený, a to hlavne u dievčat (Sakuru nevynímajúc). Pochádza z úžasného Uchiha klanu a preto si všetci o ňom myslia, aký je úžasný. Naruta to veľmi štve a vidí v Sasukeovi rivala.

V seriáli Naruto je množstvo súbojov, kde vás ninjovia uchvátia fascinujúcimi technikami. Tiež je tu mnoho zápletiek medzi postavami, mnoho obávaných zločincov ako napríklad Orochimaru, ktorý uniesol Sasukeho a robí rôzne pokusy na ľuďoch (za svoj život už vystriedal 3 telá) alebo zabijácka organizácia Akatsuki, medzi ktorých patrí napríklad Itachi, ktorý vyvraždil celú svoju rodinu a mnoho ďalších.

Naruto na Jetixe

Prvé epizódy seriálu Naruto postupne odkupuje aj česká televízia Jetix. Táto televízia ich tiež kompletne predabovala. Musím povedať, že potom, čo som si pozrel pár častí, som zostal znechutený. Dabing seriálu je hrozný, obvzlášť ten Narutov a ešte k tomu niektoré postavy majú rovnakého herca na dabing. A keďže Jetix odkúpil britskú verziu seriálu, nájdete tam len samé úpravy, cenzúry, a podobne. Občas príbeh po cenzúre ani nedáva zmysel. Preto skôr odporúčam pozrieť si originálnu japonskú verziu.

Naruto na CSFD

Naruto ako seriál na Česko-Slovenskej filmovej databáze dosiahol veľmi dobrých 71% a Naruto Shippuuden dosiahol neuveriteľných 80%, čo samo o sebe dokazuje, aký je Naruto naozaj skvelý seriál. Tie čísla by boli aj vyššie, nebyť Jetixu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.